Motywacja nie zawsze wystarcza

197

Potrzebujesz również poświęcenia i czystej powtarzalności, aby utrzymać kondycję. Byliśmy w tym punkcie. Naprawdę chcesz poćwiczyć na siłowni w porze lunchu, ale praca w Amazon Ci przeszkadza i mija kolejny dzień bez aktywności. Masz pełną motywację, aby poprawić formę lub częściej chodzić na siłownię, ale to nie zawsze oznacza, że Ci się to udaje. Może to być zaskoczeniem, ale motywacja do ćwiczeń nie wystarczy, aby faktycznie to zrobić. Posiadanie motywacji i chęci do ćwiczeń lub przyjęcia zdrowego zachowania to świetny początek. Ale jeśli chcesz zbudować nawyk, musisz wziąć pod uwagę coś więcej niż tylko chęć zrobienia tego. Oto kilka wskazówek, jak skutecznie zbudować nawyk

Ułóż swoje nawyki.

Nasze umysły lubią grupować zadania, więc jeśli chcesz, aby czynność była bardziej rutynowa, warto połączyć ją z istniejącymi w ciągu dnia wzorcami. Na przykład, jeśli robisz kawę każdego ranka, a potem czytasz gazetę, spróbuj dodać kilka ćwiczeń rozciągających podczas oczekiwania na zaparzenie kawy. Lub wykonaj kilka pompek lub przysiadów po powrocie ze spaceru z psem.

Zacznij od małych rzeczy

Ludzie często stawiają sobie zbyt duże cele i poddają się, ponieważ po prostu nie mogą utrzymać nowej aktywności na poziomie, jaki sobie wyobrażali. Zamiast tego warto zacząć od małej zmiany. Może chcesz przebiec maraton długoterminowy. Zacznij od 10-minutowego spaceru każdego dnia po pracy, a następnie stopniowo zwiększaj dystans do 20 minut, a na koniec dodaj kilka minut joggingu. Z biegiem czasu, jeśli okresowo dodasz mały krok, możesz osiągnąć swój wielki cel. A może próbujesz zostać wegetarianinem lub ograniczyć spożycie alkoholu. Ponownie, zacznij od jednego posiłku lub jednego drinka tygodniowo i rób to przez jakiś czas, a następnie spróbuj na dwa i tak dalej.

Rób to codziennie

Badania pokazują, że około połowa naszych codziennych działań wynika z powtarzania. Nawet jeśli nie masz ochoty iść na siłownię, i tak znajdź sposób, aby się tam dostać, nawet jeśli oznacza to łatwiejszy lub krótszy trening. Dotarcie tam to połowa sukcesu. Jeśli będziesz w stanie zmusić się do wykonywania nowej czynności codziennie przez trzy do czterech tygodni, zaczniesz odczuwać różnicę. Konsekwencja pomaga wyrobić w umyśle nawyk. Regularny sen i ćwiczenia, zdrowa dieta, zorganizowany harmonogram to tylko kilka przykładów praktyk, które – jeśli są wykonywane regularnie – mogą poprawić naszą pracę, relacje i zdrowie psychiczne.

Uczynić to prostym

Ale co, jeśli poświęcenie nadal wydaje się trudne? Następna wskazówka to po prostu ułatwienie sobie. Jeśli chcesz biegać każdego ranka, połóż swój strój do biegania obok łóżka i od razu się w niego przebierz. Jeśli chcesz ograniczyć śmieciowe jedzenie, po prostu kupuj mniej lub całkowicie przestań je kupować.

Nagradzaj się

To jest najlepsza część. Znajdź sposób, aby nagrodzić się czymś, co kochasz, gdy osiągniesz jeden ze swoich małych celów. Na przykład, jeśli ćwiczysz codziennie przez 20 minut przez tydzień, zafunduj sobie nową koszulkę do ćwiczeń lub zafunduj sobie maseczkę u kosmetyczki.

Z biegiem czasu wszystkie te dodatkowe sztuczki wzmocnią pozytywne zachowanie i wkrótce zaczniesz się zastanawiać, jak to się stało, że nie wykonywałeś tej czynności przez cały dzień.

5/5 - (1)
reklama