Jakie są najlepsze sposoby na to, aby mieć więcej motywacji do życia?

1312

Motywacja jest bardzo ważnym elementem podczas naszego życia. Bez niej – nie mamy ochoty na aktywność fizyczną, umysłową, czy też inną dlatego też – jak dbać o swoją motywację?

Jakie są najlepsze sposoby na to, aby mieć więcej motywacji do życia?

Czym jest motywacja?

Możemy ją rozumieć, jako czynnik który pcha nas samych do bezpośredniego zachowania się w określony sposób (w tym wypadku jest to sport). Jeśli chodzi o przykłady motywacji – to może być to też na przykład motywacja do zarobku – pchająca nas na przykład do obstawiania na zakładach bukmacherskich. Motywacja jest instrumentalna jeśli chodzi o sport – ponieważ wyznacza kierunek działania, sprawiając, że osoba która jest aktywna fizycznie nastawia się na określony cel i stara się go osiągnąć.

Źródła motywacji

Motywacja pochodząca z wewnątrz odpowiada za pchanie nas z racji tego że chcemy osiągnąć nasze, indywidualne potrzeby, czy też szlifować chęci doskonalenia się i rozwoju. Dzięki temu rodzajowi motywacji zawodnicy znajdują przyjemność w sporcie, gracze w zakładach bukmacherskich, a rodzice w posiadaniu dzieci – wszystko prowadzi tylko do przyjemności osobistej z aktu wykonywanej czynności. Osoby które mają odpowiednią motywację wewnętrzną dążą do zdobywania nowych umiejętności i ciągłego doskonalenia swoich rezultatów. Z kolei motywacja zewnętrzna związana jest z konsekwencjami działania, które mogą ujawniać się w postaci medali, nagród finansowych (na zakładach sportowych na przykład), czy też zdobycia sławy. Motywacja wewnętrzna prawdopodobnie jest instrumentalna podczas przezwyciężania trudnych momentów w życiu oraz zwiększa poziom efektywności działań w aktywności fizycznej. Osoby uprawiające sport są bardziej skłonne do posiadania optymalnego poziomu zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej motywacji. Dlatego też, musimy pamiętać o tym, że motywacja jest bardzo ważna – a tak naprawdę najgorszy jest tylko ten pierwszy krok – później będzie już z górki!

Filmiki motywacyjne to bardzo dobry sposób aby podnieść swoje mniemanie o sobie, oraz odpowiednio zmotywować się do działania. Jednakże musimy pamiętać o tym, że musimy podejść do tego z odpowiednim podejściem, ponieważ przy negatywnym nastawieniu mogą mieć one efekt odwrotny do zmierzonego. Na YouTube istnieją filmy, dzięki którym czujesz, że żyjesz; które motywują, zachęcają do różnych, najczęściej dobrych rzeczy (na przykład do treningów – obstawiania zakładów sportowych – bądź i nawet do obróbki drewna -dla każdego znajdzie się coś miłego), napełniają energią. Każdy ma swój sposób na poprawę humoru, dzięki któremu świat na moment wydaje się piękniejszy, a życiowe cele łatwiejsze do zdobycia.

5/5 - (1)
reklama