Jak ważny jest rozwój osobisty w życiu człowieka?

1335

Rozwój osobisty to jedna z tych rzeczy – o której żaden człowiek, który chce odnieść sukces w swoim życiu nie powinien zapominać. Teoretycznie człowiek ,,uczy się przez całe życie” – ale w jaki sposób to robi oraz jak szybko – zależy też głównie od niego. Dlatego też dziś przybliżymy wam – jak ważny jest rozwój osobisty w życiu człowieka.

Jak ważny jest rozwój osobisty w życiu człowieka?

Jakość – a nie ilość

Tak naprawdę często to, jak się rozwijamy się zależy od tego, ile mamy czasu, czy mamy na to chęć oraz czy stać nas na zdobycie pożądanych przez nas umiejętności szybciej, jednakże wszystko jest kwestią motywacji. Podobnie jest z motywacją do sportu czy nauki Większość osób optuje za wolniejszą opcją rozwoju, bardzo rozłożoną w czasie (studia, szkoła etc) – jednakże zapomina też o tym, że w przypadku takich dziedzin jak nowoczesne technologie, inżynieria czy medycyna świat dosłownie każdego dnia idzie do przodu, przez co ich wiedza, zdobyta przez te lata nauki, po osiągnięciu przez nich tytułu inżyniera, doktora czy innego papierka – jest po prostu nieaktualna, a sam rynek pracy ma już zupełnie inne wymogi, przez co tak naprawdę marnują swój czas i swoje pieniądze.

Rozwój osobisty też często nie jest łatwy – bo najczęściej samoświadomość na temat potrzeby posiadania tej ,,umiejętności” ludzie otrzymują podczas kiedy mają problem ze znalezieniem pracy, bądź inną czynnością, której wcześniej się po prostu nie nauczyli. I w tym momencie następuje kłopot – ponieważ aby zdobyć jakąś brakującą umiejętność, potrzeba najczęściej dwóch rzeczy, mianowicie czasu i pieniędzy, a najczęściej zdarza się tak, że jednego bądź drugiego brakuje.

Zalety ,,pchania” samego siebie do przodu

Rozwój osobisty pozwala nam tak naprawdę na zdobywanie czegoś, czego normalnie w życiu nie bylibyśmy w stanie zdobyć. Tu jednak cele są różne – jedni chcą zostać pilotami maszyn wojskowych – inni specjalistami w dziedzinach medycyny a jeszcze inni akwarelistami. Naturalnie to wszystko zweryfikuje życie, czy im się uda, ale im dłużej trwamy przy swoim i im więcej się staramy – tym większa szansa na to, że się nam powiedzie i osiągniemy to, co założyliśmy sobie na początku tej drogi.

5/5 - (4)
reklama