Jak nie zwariować podczas kwarantanny?

995

Kwarantanna to nic przyjemnego. W końcu wiele osób lubi przesiadywać w domu i pomimo, że nie możemy podróżować podczas kwarantanny, to czasami też trzeba się ruszyć, bo człowiek może po prostu zwariować od siedzenia przez komputerem, telefonem czy też telewizorem. Jak więc nie stracić zmysłów od tej przedłużającej się kwarantanny?

Jak nie zwariować podczas kwarantanny?

Jeśli masz partnera – spędź z nim więcej czasu!

Skoro siedzisz już w domu, to najlepsze co możesz zrobić, to pozwolić partnerowi (o ile jeszcze nie mieszkacie razem) na czasowe wprowadzenie się do ciebie. W końcu razem będzie się wam żyło raźniej, nie mówiąc już o tym, że będziecie w stanie sprawdzić, czy w końcu w czasie próby nadajecie się dla siebie nawzajem, czy też wasz związek tego nie przetrwa. Razem z partnerem, przesiadując całe dnie w domu, można robić naprawdę fajne rzeczy – od seksu na planszówkach kończąc. Tak naprawdę możliwości są prawie nieograniczone, ponieważ jedyną obstrukcją tutaj jest wasza wyobraźnia.

Zajmij się swoim hobby

A jeśli nie masz wybranego hobby, to postaraj się znaleźć jakieś nowe. Może to być na przykład gra na instrumencie (ukulele jest bardzo łatwym i przyjemnym instrumentem na start), zacznij wykonywać rękodzieła, czy też zajmij się swoim aktualnym hobby które poprawi motywację. Dzięki masie wolnego czasu, który został nam ,,dany” poprzez kwarantannę, możesz również skupić się na samorozwoju, co sprawi iż nie będziesz stratny, kiedy ta cała pandemia się już skończy. Dodatkowo być może pomoże ci to zaimponować komuś, że nauczyłeś się w tym czasie nowej umiejętności, przez co awans w statusie socjalnym będzie o wiele łatwiejszy dla ciebie.

A może – gry online?

Na internecie możemy znaleźć wiele świetnych gier, które na pewno przypadną naszemu gustowi, o ile oczywiście już nie jesteśmy zapalonymi ,,gamerami”. Pamiętajmy jednak o tym, że z powodu kwarantanny praktycznie na całym świecie, serwery mogą być mocno obciążone, przez co nasz ,,experience” z rozgrywki może nieco się różnić od tego, co normalnie byśmy przeżywali. Dlatego też, oprócz gier online, możemy zagrać w normalne gry, które mają opcję single player, na przykład kilka dni temu (20 marca) wyszedł nowy DOOM, więc na pewno nie zabraknie nam gier, w które możemy grać.

Masz zwierzaka?

Jeśli odpowiedź na to pytanie to ,,tak” – to zacznij się z nim bawić częściej. Często wielu ludzi nie zdaje sobie sprawę z tego, że nasze zwierzaki tego bardzo potrzebują, a na dodatek ich czas na tej ziemi jest bardzo ograniczony, więc skoro mamy już czas, to powinniśmy się nimi zająć. Choć raz postarajmy się docenić to, że zawsze są z nami, nieważne przez co przechodzimy.

5/5 - (1)
reklama