Jak motywować się na co dzień? – 5 sposobów na podniesienie motywacji!

618

Motywacja do działania to jedna z rzeczy nad którymi powinniśmy pracować właściwie codziennie. Bywają takie dni, że wręcz chce nam się wszystko robić, ale są też takie, gdzie nasza motywacja jest równa zeru. Dlatego warto zastosować te 5 sposobów, które zostały podane w tekście poniżej. Są one na tyle uniwersalne, że może je stosować właściwie każdy z nas! Dzięki nim planowanie i motywacja do zrealizowania konkretnych zadań wzrośnie i zdecydowanie łatwiej będzie przychodzić przystępowanie do działania. W końcu to czynne wypełnianie obowiązków zbliża nas do celu, a nie bierne siedzenie!

5 sposobów na zwiększenie motywacji, które przydadzą się każdemu z nas!

Motywacja to nic innego jak odczucie, które posiada każdy z nas, a które pozwala nam osiągnąć zamierzone cele. Jak każdy bodziec, który dopinguje nasze działania powinien być codziennie stymulowany byśmy osiągnęli zamierzone wyniki. Dlatego warto opracować sobie plan działania i znaleźć ten złoty środek, który pomoże nam stanąć na nogi by wrócić do pracy lub danej aktywności i który skraca nasz dystans do wyczekiwanego efektu.

  • Wyznacz sobie cel, który zamierzasz osiągnąć – nie ma motywacji bez celu! Dzięki temu, iż wyznaczymy cel (np. wygrana w zakładach bukmacherskich online) zdecydowanie łatwiej przychodzi nam wypełnienie wszystkich obowiązków, które mamy w planach na dzisiaj. 
  • Zaplanuj wszystkie działania – bullet journal to nie jest wymysł kogoś, kto się nudził! To idealna forma spełniania się poprzez planowanie i realizację zadań, które zostały rozpisane w notesie bądź dedykowanym kalendarzu kieszonkowym. Odznaczając kolejne pozycje na liście „to do” z łatwością dostrzeżemy, że jesteśmy coraz bliżej celu!
  • Poszukaj inspiracji do działania – Internet to kopalnia wiedzy na temat aktywności, które lubimy wypełniać na co dzień. Dlatego warto sprawdzić serwisy streamingowe, blogi czy też social media. Taki research w „necie” pozwala zrozumieć wiele istotnych kwestii (np. jak działają bukmacherzy online), a także otwiera na nowe możliwości.
  • Skoncentruj się i zniweluj bodźce rozpraszające – w czasie gdy wypełniamy swoje obowiązki, które zbliżają nas do celu warto skupić się i zmniejszyć ilość hałasu i bodźców rozpraszających wokół siebie. Pozwoli to na skupienie się na jednej czynności, która musi zostać przez nas zrobiona do danego terminu.

Dyscyplina – najważniejszy aspekt motywacji!

Regularność w wykonywaniu swoich obowiązków to jeden z najważniejszych aspektów motywacji. Jeśli cel (np. lepsze zarobki w pracy lub lepsze wyniki w zakładach bukmacherskich online) wymaga codziennej pracy to nie pozostaje nam nic innego jak spiąć się i siadać do tego codziennie. Dzięki temu, iż będziemy mieć opracowaną strategię działania to będziemy narażeni na mniejsze straty finansowe i nie stracimy zapału na dalsze poczynania w tej kwestii.

Dlatego nawet jak chwilowo czujemy się zniechęceni to warto przemyśleć wszystko to co do tej pory zrobiliśmy aby osiągnąć nasz cel. Pozwoli to nam ocenić na chłodno nasze dotychczasowe osiągnięcia, które zdążyliśmy zrealizować. Zbyt wiele celów realizowanych w jednym momencie może sprawić, że całkowicie odechce się nam realizacji tych konkretnych. Warto określić priorytety i to co najpierw chcemy osiągnąć. Dzięki temu, krok po kroku, osiągniemy harmonię i ład w naszych dążeniach do celu.

5/5 - (1)
reklama