Hipnoterapeuta – czym się zajmuje?

529

Życie w ciągłym pędzie nie wpływa na nas najlepiej. Stres prowadzi do wielu chorób – nie tylko psychicznych, ale też somatycznych. Możemy mieć wrażenie, że ze wszystkim jesteśmy pozostawieni sami sobie. Być może dręczą nas natrętne myśli, depresja czy wypalenie zawodowe. Warto w takiej sytuacji udać się do psychoterapeuty. Niestety odległe terminy i wysoki koszt usług zniechęca niektórych do podjęcia walki o swoje zdrowie. Znacznie przystępniejszy wydaje się coach lub trener motywacyjny. Niestety oni nie zawsze są w stanie zaradzić naszym problemom. Czy istnieją jakieś alternatywy?

Hipnoterapeuta – wsparcie, jakiego potrzebujesz

Jeszcze nie tak dawno wiele osób podważało skuteczność hipnoterapii. Na szczęście powoli się to zmienia. Ogromny wpływ mają na to sami hipnoterapeuci. Ludzie zaczęli rozumieć, że są to specjaliści łączący wiedzę z różnych obszarów – od psychologii, aż po neurologię czy anatomię. Czym hipnoterapia różni się od tradycyjnej terapii? Hipnoterapeuta wprowadza pacjenta w trans, podczas którego jest on znacznie bardziej podatny na sugestie. Zdjęte zostają wszelkie mechanizmy obronne, więc nie trzeba poświęcać tygodni, ani nawet lat, by się ich pozbyć i zrozumieć podłoże problemu klienta.

Kto może udać się do hipnoterapeuty?

Hipnoterapeuta zajmuje się różnymi przypadkami. Niekonwencjonalne metody i rozległa wiedza pozwalają osiągnąć zadowalające efekty. Do gabinetu przychodzą osoby z odmiennymi problemami i innymi doświadczeniami. Celem hipnoterapii może być podniesienie samooceny, wyrobienie nowych nawyków żywieniowych czy leczenie chronicznego stresu. Warto zdecydować się na usługi hipnoterapeuty, który ma wiedzę na temat wielu dziedzin i potrafi wykorzystać ją w praktyce. Takim specjalistą na pewno jest Maksym Komar https://maksymkomar.com/. To hipnoterapeuta korzystający z autorskiej metody terapii.

Chcąc powierzyć swoje zdrowie hipnoterapeucie, należy dokładnie zapoznać się z jego metodami. Nie chcemy przecież trafić na osobę, która nam nie pomoże. Rozsądek przy wyborze specjalisty powinien być priorytetem.

5/5 - (1)
reklama