Figura kosztem zdrowia

407

Nie jest łatwo nie ulec atakującej nas zewsząd modzie na szczupłe, wręcz chude ciało. Billboardy, afisze, czasopisma i portale internetowe, celebryci na ściankach, modelki i aktorki – dookoła widzimy figury bez skazy o wymiarach wręcz niewyobrażalnie doskonałych. Dlatego tak wiele osób, które dążąc do nieosiągalnego ideału piękna, rozczarowało się restrykcyjnymi dietami i środkami odchudzającymi, po których dodatkowe kilogramy powracają w postaci efektu jo-jo. W takich sytuacjach kusi znalezienie cudownego środka, który w magiczny sposób uczyni nas lżejszymi i chudszymi. I to właśnie wykorzystują handlarze nielegalnymi środkami odchudzającymi. Ale, uwaga: zakazane w Polsce i na świecie tabletki na odchudzanie to wyjątkowo niebezpieczne substancje, zagrażające zdrowiu i życiu. 


Dlaczego nielegalne tabletki nie są dostępne nawet na receptę


Tabletki na odchudzanie, które nie są dopuszczone na polskim rynku i zakazane również w wielu innych krajach, często traktowane są na równi z środkami dopingującymi, dopalaczami czy narkotykami. Działają w podobny jak one sposób na organizm i dokonują w nim spustoszenia. Często w tak podstępnie, że skutki uboczne ich działania widoczne są dopiero po jakimś czasie. 

Jakich tabletek się wystrzegać


Nielegalnych tabletek na odchudzanie jest bardzo wiele. Handel nimi  króluje w internecie, gdyż to właśnie za jego pośrednictwem najłatwiej o niekontrolowaną, anonimową dystrybucję. Wśród najpopularniejszych niebezpiecznych specyfików odchudzających wymienić należy:

Adipex Retard – tabletki zabronione w Polsce i Europie, produkowane i sprzedawane w Czechach, dozwolone u naszych południowych sąsiadów tylko na receptę i pod ścisłą kontrolą lekarską. Jako substancja czynna w tym leku występuje fentermina – pochodna amfetaminy. Lek zmniejsza apetyt wpływając na ośrodkowy układ nerwowy, zwiększa gwałtownie poziom noradrenaliny, a minimalizuje ilość dopaminy i serotoniny. Jest substancją odurzającą, psychoaktywną i samodzielne przyjmowanie go może skończyć się tragicznie. [ https://dietetyk.edu.pl/adipex-redard-zakazany-srodek-na-odchudzanie/ ]

Meridia – kolejny niebezpieczny lek na odchudzanie, wycofany z krajów europejskich. Jego substancją aktywną jest sibutramina, która również powoduje wyrzut nanoadrenaliny, ale także zwiększa poziom dopaminy i serotoniny. Tłumi poczucie głodu i zwiększa energię, niestety skutkiem ubocznym jej zażywania są udary i zawały serca, spowodowane podwyższoną termogenezą.

DNP – bardzo niebezpieczne tabletki na odchudzanie, w których skład wchodzi dinitrofenol, rodzaj pestycydów, substancja wykorzystywana do produkcji broni i środków na chwasty. Ten zagrażający życiu środek zwiększa spalanie tłuszczu, ale niszczone są jednocześnie tkanki wewnętrzne organizmu, co doprowadza nawet do śmierci w męczarniach.

tabletki z jajami tasiemca – specyfik, który ma na celu zagnieżdżenie się w ciele człowieka tego niebezpiecznego pasożyta. Jak wiadomo, organizm żywi „robala”, więc sam przyswaja mniej substancji odżywczych. Jednak wiąże się to z ogromnym zagrożeniem dla zdrowia i życia, a objawami są wymioty, awitaminoza, biegunka i bóle głowy, wycieńczenie i zakażenie układu pokarmowego.


Zdrowie i uroda w zasięgu ręki


Warto być świadomym zagrożeń, jakie niosą ze sobą nielegalne tabletki na odchudzanie i zamiast na szybki efekt z błyskawicznymi skutkami ubocznymi, postawić na racjonalną dietę i aktywność fizyczną, bo tylko tak zapewnimy sobie zdrowie i dobrą sylwetkę. Jeśli borykamy się z nadwagą i otyłością, najistotniejsze jest przemyślane działanie. Najlepiej pracować nad sylwetką pod opieką specjalistów – dietetyka, lekarza, trenera personalnego, psychodietetyka. I dobrze jest się uzbroić w cierpliwość i wypracować w sobie wytrwałość i systematyczność, a efekt, który osiągniemy, zostanie na długo. 

Nielegalne tabletki na odchudzanie – Figura kosztem zdrowia

Więcej: https://dietetyk.edu.pl/nielegalne-tabletki-na-odchudzanie-figura-kosztem-zdrowia/

5/5 - (1)
reklama