Dlaczego rozwój osobisty powinien być ważny dla każdego człowieka?

2321

Rozwijanie samego siebie, swoich pasji, oraz możliwości powinno być priorytetem dla każdego człowieka, nieważne w jakiej sytuacji życiowej aktualnie się znajduje. Dlaczego jednak wiele osób o tym zapomina?

rozwój osobisty – ważny etap dla człowieka

,,Człowiek uczy się przez całe życie”

Wpływ rozwoju osobistego na nasz umysł jest jak wpływ sportu na nasze ciało. Do zalet rozwoju osobistego na pewno możemy zaliczyć to, że dzięki temu możemy odkryć swoje możliwości, czasami są to nawet umiejętności, o których nie mamy zielonego pojęcia, a mogą one przynieść nam wymierne korzyści w postaci większej ilości środków finansowych bądź nawet sławy. Szukając swojej drogi w życiu, często nie zauważamy naszych talentów, które często mogłyby odmienić nasze życie na zdecydowanie lepsze. 

Dlaczego podczas poszukiwania informacji o tym temacie, powinniśmy uważać na branżę ,,rozwoju osobistego”?

Ostatnimi czasy w mediach oraz internecie pojawiło się bardzo wiele osób, które uważa się za osoby, które znają się na ,,rozwoju osobistym”. Naturalnie część z nich to osoby wysoko wykwalifikowane, posiadające wykształcenie wyższe (na przykład są po psychologii) i ich porady naprawdę powinniśmy sobie cenić. Naturalnie jednak jak w każdej beczce miodu, jest łyżka dziegciu. Dlatego też czasem można spotkać osoby, które nie mają zielonego pojęcia, na temat tego co mówią o rozwoju osobistym, nie mówiąc już o tym, że zazwyczaj są to ludzie, którzy mają dość… niecodzienną przeszłość. Dlatego też przed zastosowaniem rad danego ,,kołcza” powinniśmy najpierw sprawdzić, czy jest to osoba wykształcona w tym kierunku, oraz czy nie podaje ona nam fałszywych informacji. Pamiętajmy również o tym, że nie powinniśmy nigdy czerpać naszych nowych wiadomości o ważnym dla nas rozwoju osobistym tylko i wyłącznie z jednego źródła, ponieważ wtedy nasze horyzonty odnośnie tego, co możemy się dowiedzieć o rozwodu osobistym, mogą się znacznie zawęzić.

Pozwala nam znaleźć równowagę w życiu

Wiele osób nie zdaje sobie też sprawę z tego, że w ,,wyścigu szczurów”, jakim większość ludzi żyje (życie-praca-dom-praca) niszczą i zaniedbują inne aspekty swojego życia. Tak naprawdę powinniśmy dążyć do tego, aby nasze życie było perfekcyjnie zbalansowane, choć nie jest to łatwe do osiągnięcia. Tą teorię można podeprzeć tym, że już antyczna chińska filozofia mówiła o potrzebie równowagi – czyli ,,yin i yang”. Dzięki rozwojowi osobistemu możemy się zbliżyć do równoważenia pewnych aspektów w naszym życiu, przez co inne nie będą przez to cierpieć i niszczeć w wyniku naszego zaniedbania.

Pomaga nam pokonać wiele przeszkód

Na tym świecie istnieje bardzo wiele osób, które rezygnują z czegoś, ponieważ stawia się przed nimi wysokie wymagania. Dzięki rozwojowi osobistemu będziemy w stanie postawić się przeciwnością losu, oraz osiągać upragniony cel, nieważne jak wysokie będą ku temu wymagania.

Pomaga odnaleźć siebie

W świecie, gdzie możemy dosłownie zostać kimkolwiek tylko chcemy, następuje zjawisko zawalenia wyborem. Po prostu ciężko jest wybrać, skoro mamy tak sporo opcji do wyboru, czyż nie? Jeśli jednak będziemy starać się rozwijać siebie, oraz swoje umiejętności, na pewno znajdziemy odpowiedź na to, kim tak naprawdę jesteśmy. 

5/5 - (3)
reklama