Dlaczego nasze hobby może zmotywować nas do czegoś więcej?

965

Każdy z nas rodzi się z określonymi predyspozycjami, zaletami, zainteresowaniami. Nawet jeśli ciężko nam zazwyczaj określić, co nas tak naprawdę pasjonuje, nie ulega wątpliwości, że każdy z nas posiada swoje hobby. Niektórzy odkrywają je dość wcześnie, inni stosunkowo późno. Wielu ludzi odkrywa swoją pasję zupełnym przypadkiem, z kolei istnieje duża grupa osób, która często nawet nie uświadamia sobie, że codziennie wykonywane przez nich czynności są tak naprawdę źródłem ich największej życiowej satysfakcji…

Dlaczego nasze hobby może zmotywować nas do czegoś więcej?

Jakie są zalety posiadania hobby?

Przede wszystkim, warto zdać sobie sprawę z tego, że nasze życie bez pasji jest tak naprawdę puste. Wszystkie pasje przyspieszają nasz rozwój osobisty oraz to one rozpalają w nas żywe emocje, napędzają do działania, dają siłę do pokonywania życiowych trudności. Nasze hobby to kwintesencja nas samych. To ono nas określa, motywuje, ale także jest naszą wizytówką. Będąc człowiekiem bez zainteresowań nie żyjemy pełnią życia, a także często wydajemy się innym nudni. Nawet jeśli nasza pasja jest kontrowersyjna i nie podoba się wszystkim dookoła, to również wzmacnia nasz charakter. Sprawia, że stajemy się bardziej asertywni, wojowniczy, uczymy się stawać w obronie ważnych dla nas wartości. 

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie umiemy znaleźć swojej pasji?

Odpowiedź na to pytanie jest w zasadzie tylko jedna: absolutnie każdy z nas posiada jakieś zainteresowania! Możesz zacząć uprawiać sport, grać na gitarze czy jeździć na rolkach. Czasem są one po prostu mniej lub bardziej oczywiste. Nie ma też hobby lepszych lub gorszych. Wszystkie nasze są równorzędne. Nawet jeśli niektórym wydają się one śmieszne, nie powinniśmy zwracać na to najmniejszej uwagi. Równie dobrze możemy zacząć kolekcjonować dzbanki, obstawiać zakłady sportowe, bądź nawet i przerabiać obudowy komputerów na dzieła sztuki. Co więcej, wiele z naszych hobby, nawet tych najbardziej ekscentrycznych, może stać się dla nas okazją na zarobienie pieniędzy i zbudowanie intratnego interesu na fundamentach naszych zainteresowań!

Posiadanie pasji łączy ludzi

Jedyne co nas różni tak naprawdę, to obiekt naszych zainteresowań lub czas, w którym go odkrywamy. Dlatego też najlepiej jest cały czas szukać, bądź eksplorować rzeczy, które potencjalnie mogą nas zainteresować, bądź też bardziej się angażować w swoim życiu towarzyskim, przez co będziemy mieli możliwość poznania nowych osób, które myślą podobnie do nas. W końcu nawet jeśli teraz nie mamy żadnej pasji, zawsze możemy odnowić naszą chęć do poznawania nowych osób, bądź też po prostu nowych rzeczy, którymi możemy zainteresować się na dłuższy czas.

5/5 - (1)
reklama