Dlaczego bez rozwoju osobistego bardzo ciężko jest dbać o swoje życie?

944

To normalne, że wiele osób nie ma najmniejszej ochoty zadbać o swoje życie ponieważ nie cieszą się ze swojej aktualnej sytuacji życiowej. Jest to dość zrozumiałe, ponieważ trzeba mieć jakąś radość z tego życia, jeśli chcemy dalej się motywować, aby iść do przodu. Dlaczego więc ogólnie tak ciężko jest zadbać o swoje życie osobiste?

Dlaczego bez rozwoju osobistego bardzo ciężko jest dbać o swoje życie?

Łatwo mówić, trudniej zrobić

Zrozumiałe jest, że zegary biologiczne większości ludzi nie zostały jeszcze odpowiednio wyregulowane, ale pamiętaj, że noc to czas na regenerację i wzmocnienie ludzkich komórek. Spożywanie posiłku późno w nocy zmusi organizm do cięższej pracy. Pamiętaj też, że dobrze jest pić płyny godzinę przed lub po posiłku. Dajmy na to, jeśli prowadzisz aktywny tryb życia – to pewnie powinieneś z tego zrezygnować (z picia oczywiście) – w końcu czasami jak jesteś pijany możesz zrobić jakąś głupotę, prawda?

Warto jest zadbać o swoje relacje międzyludzkie

Jeśli nie masz wielu przyjaciół i znajomych, możesz znaleźć się w trudnym życiu. Dlatego warto dołączyć do grona osób, w których można znaleźć potencjalnych przyjaciół i dowiedzieć się więcej o rozwoju osobistym, dlatego idealnym rozwiązaniem może być np. Udział w zlocie czy jakimś barze tematycznym.

Zrezygnuj z przesiadywania przed komputerem

Czasem dobrym rozwiązaniem jest wyłączenie urządzeń elektronicznych aby rozwijać się bez przeszkód, poza tym ustawianie limitów czasowych przeglądania stron w internecie czy na telefonach komórkowych (dzięki odpowiedniej aplikacji), albo po prostu telefon przełączany jest w tryb samolotowy. Nawet jeśli jesteśmy offline przez 5 minut, możemy zachować niezbędny dystans od ciągle pojawiających się powiadomień i zmniejszyć presję związaną z pojawieniem się nowych technologii. Ponadto czas offline może przełamać nasz nieświadomy nawyk odświeżania list e-mailowych lub przewijania Facebooka. Jeśli Twój szef wysyła Ci e-maile w nocy lub w nocy, wyłącz telefon i dbaj o własne granice i oddziel obszar roboczy od obszaru osobistego.

Znajdź to, co sprawia ci radość

Czasami dobrze jest znaleźć trochę czasu na relaks i uczestnictwo w zajęciach, które powodują, że tracimy czas i miejsce, ale możemy naprawdę cieszyć się czasem. Możemy na przykład zacząć chodzić do kina, chodzić z przyjaciółmi do ulubionej kawiarni, bawić się zwierzętami Prawie wszystko inne to nasza przyjemność. Jeśli przez długi czas odczuwasz brak radości i przyjemności w życiu, zapisz wszystko, co lubiłeś lub ostatnio, albo napisz, jakie szczęście, które Twoim zdaniem może przynieść.

Oceń nas!
reklama