Czy grozi nam globalna recesja gospodarcza?

972

A czym po ludzku jest recesja gospodarcza? Otóż łopatologicznie rzecz ujmując – jest to po prostu nic innego jak spadek ogólnej działalności gospodarczej, produkcji krajowej oraz zatrudnienia ludzi. Nazywana jest też depresją, i niestety ale zbliżamy się do niej coraz szybciej, a panika wywołana koronawirusem tylko to przyśpiesza.

Czy grozi nam globalna recesja gospodarcza?

Koronawirus – czyli powiedzmy sobie od razu o oczywistych kwestiach

Tak jak wielu z was zapewne słyszało – jesteśmy w trakcie krajowej kwarantanny spowodowanej wirusem COVID-19 – który po raz pierwszy pojawił się w Chinach, w mieście Wuhan. Oczywiście komunistyczna partia Chin uważała, że pandemia to wyłącznie ich sprawa, więc naturalnie przez około miesiąc ukrywała pandemię, dopiero kiedy ludzie poprzez social media ,,nielegalnie” zaczęli powiadamiać świat o nowej chorobie, pożal się Boże ,,przywódcy” Chin przyznali się do tego i rozpoczęli ,,walkę” z pandemią. Przez to ukrywanie prawdopodobnie sprawili, iż ludzie nie zdają sobie sprawy z wpływu koronawirusa na gospodarkę, a powrót ze światowego spadku gospodarczego zajmie nam około rok dłużej, niż gdyby powiadomili o niej WHO od razu. Z racji tego że koronawirus zaczął się rozprzestrzeniać, coraz więcej ,,dziennikarzy”, którzy byli rządni zarobku na cudzym nieszczęściu, nakręcało panikę u zwykłych ludzi, przez co po jakimś czasie pojawiła się kwarantanna ( w większości krajów) która sprawiła, że dosłownie sektor turystyczny, usługowy, nieruchomości – oraz wiele innych rynków po prostu padło.

Warszawska giełda papierów wartościowych zanotowała rekordowe spadki – te porównywalne do recesji z 2008 roku. Rynek amerykański nie jest również wcale w lepszym stanie, ponieważ tam też sytuacja na giełdach nie wygląda zbyt ciekawe. Wszystko to wina nakręcanych przez lewicowe media ,,fake newsów” – o tym, że ta choroba jest bardzo niebezpieczna oraz śmiertelna, podczas gdy jej śmiertelność według opinii ekspertów nie przekroczy tej, którą osiągnął SARS kilka lat wcześniej. O czym lewicowe media ,,zapomniały” również powiedzieć to o tym, że wirus zabija tylko osoby w podeszłym wieku (+60 lat) które już przez zakażeniem były w bardzo złym stanie zdrowia. Owszem, ludzie w sile wieku (18-30 lat) również mogą zachorować, jednakże choroba w ich przypadku ma łagodny przebieg. Wróćmy jednak do tematu recesji

Panika nawet na rynku kryptowalut

Co ciekawe, nawet kryptowaluty z powodu masowej paniki sporo straciły na wartości, z racji tego że wszyscy wyprzedawali swoje udziały tylko po to, aby mieć jak najwięcej gotówki przy sobie, aby móc przetrwać ten ,,kryzys”.

Podsumowując, przez chciwych, lewicowych ,,,dziennikarzy” – oraz ich kłamstwa prawdopodobnie czeka nas duży wzrost bezrobocia, oraz opadnie stopa życia na całym świecie.

5/5 - (1)
reklama