W czym pomaga wysoki iloraz inteligencji?

Wiele osób korzysta z testu na inteligencję, bo chce zmierzyć swój iloraz. Nie wszyscy robią to po to, by móc się nim przechwalać. Dla pewnych osób jest to dobry wyznacznik ich dotychczasowej edukacji z której są dumni. Test IQ pozwala zmierzyć iloraz inteligencji w sposób szybki, wygodny i mierzalny. A właśnie mierzalność jest tutaj najważniejsza. Jeśli policzymy nasz iloraz inteligencji odpowiednio będziemy mogli także stwierdzić czy nasz dotychczasowa edukacja była wystarczająca. Błędem bowiem jest myślenie, że nauka, czytanie książek czy udział w kursach nie mają żadnego wpływu na iloraz inteligencji.

Obecnie wszyscy z nas chcą być inteligentni. Nie wszyscy mierzymy swój iloraz inteligencji, ale dla wszystkich ma on w jakimś sensie znaczenie. Ale czy mierzenie IQ ma tak naprawdę jakiekolwiek znaczenie? Czy nie ważniejsza jest wiedza nabyta, a także wszelkie umiejętności, które zdobywamy? Czy nie ważniejsze jest to czy potrafimy zarządzać finansami, opiekować się dziećmi i prowadzić samochód? Naukowcy stwierdzają, że znaczenie ma jedno i drugie. Zarówno nasza wiedza nabyta i umiejętności, a także iloraz inteligencji.

Ale w czym pomaga nam wysoki iloraz inteligencji? Przede wszystkim w nauce. Dzięki temu, że jesteśmy inteligentni zdobywamy wiedzę szybciej i skuteczniej. Jeśli więc jesteś w szkole albo na studiach to wiedz, że wyższe IQ pozwoli Ci uczyć się skuteczniej, szybciej i efektywniej. Nauka w szkole czy na studiach jest wydajniejsza dzięki ilorazowi inteligencji, który jest wyższy niż przeciętnie.

Poza tym wysokie IQ pozwala także na lepsze kontakty międzyludzkie. Dzięki temu, że nasz iloraz inteligencji jest wyższy niż przeciętnie jesteśmy w stanie lepiej porozumiewać się z ludźmi. Dzięki temu łatwiej nam nawiązywać znajomości, a potem je utrzymywać. Ludzie, którzy są inteligentniejsi mają więcej znajomych, a także łatwiej podrywają płeć przeciwną. Jest to więc bardzo skuteczne w związkach międzyludzkich. Jeśli jesteś ponadprzeciętnie inteligentny to wiedz, że dzięki temu będziesz mieć więcej mądrych znajomych, a także szybciej nawiążesz kolejne znajomości.

Dodatkowo ludzie, którzy mają wysoki iloraz inteligencji są także bardziej uczuciowi. Dzięki temu utrzymują dobre kontakty międzyludzkie, bo są bardziej empatyczni, przyjacielscy i wyrozumiali. To bardzo pomaga w znajomościach, związkach czy pomiędzy rodzeństwem. Jeśli masz partnera to on także będzie do Ciebie bardziej przywiązany jeśli jesteś bardziej inteligenty.

Poza tym test IQ pozwala stwierdzić, czy potrafisz rozwiązywać problemy. A jeśli potrafisz rozwiązać je na teście to potrafisz to także zrobić podczas każdej innej sytuacji. To właśnie iloraz inteligencji sprawia, że radzisz sobie w życiu lepiej niż osoby o niższym ilorazie inteligencji.

Jesteś bardziej uczuciowy, mądrzejszy, łatwiej się uczysz, łatwiej nawiązujesz znajomości. To tylko niektóre z aspektów wysokiego iloraz inteligencji. Dzięki temu, że jesteś inteligentniejszy łatwiej się uczysz nowych rzeczy. Zdobywasz wiedzę o wiele szybciej, a umiejętności które nabywasz zostają z Tobą na zawsze.

To właśnie plus bycia osobą z wysokim ilorazem inteligencji. Warto więc sprawdzić jaki iloraz inteligencji masz Ty. Dzięki temu dowiesz się czy czeka Cię sukces w życiu i jak to Twoje życie będzie w ogóle wyglądać. Zrób więc test IQ, żeby się tego dowiedzieć. Dzięki temu poznasz lepiej samego siebie.