Ranking inteligencji – prezentujemy kolejną część naszego zestawienia, w którym iloraz inteligencji  ma najważniejszą role. Część 2 :

Test IQ - Ranking ludzi z najwyższym iloraz inteligencji.

  1. Evangelos Katsioulis – Test IQ = 198 – Urodził się w Grecji, w miejscowości Janina. Obecnie ma 40 lat, jest greckim psychiatrą i lekarzem. Pracuje w Salonikach. To lekarz, który jest profesorem psychiatrii, filozofii, techniki badań medycznych i psychofarmakologii. Założył kilka stowarzyszeń IQ.
  1. Blaise Pascal – IQ = 195 – Urodził się w Clermont – Ferrand 19 czerwca 1623 roku a zmarł 39 lat później – 19 sierpnia 1662 w Paryżu. Był matematykiem, fizykiem i filozofem religii. Został wyedukowany przez ojca – był niezwykle zdolnym dzieckiem. Miał on wkład w konstrukcje kalkulatorów oraz mechanikę młynów. Gdy miał 16 lat, napisał pracę dot. Zagadnień geometrii rzutowej. Rozważał on również kwestie teorii prawdopodobieństwa. Wywarł wpływ na rozwój nowoczesnej ekonomii i różnych nauk społecznych. Jego 2 najbardziej znane dzieła to Prowincjałki i Myśli.
  1. Christopher Langan – Test na IQ = 195. Urodził się w San Francisco. Już gdy miał 3 lata sam nauczył się czytać. Media uważały Langana za największego żyjącego geniusza w USA. Jeśli chodzi o jego wykształcenie – niewiele udało się mu osiągnąć – nie ukończył on studiów – dziś ma 57 lat i mieszka w stanie Missouri.
  1. Richard G „Rick” Rosner – Iloraz inteligencji = 192 – Urodził się 2 maja 1960 roku – jest amerykańskim pisarzem telewizyjnym . Popularność przyniósł mu występ w znanym teleturnieju „Milionerzy”, którego mimo ogromnej wiedzy i wysokiej inteligencji nie zdołał wygrać. Jego przeszłość to praca jako striptizerka, ochroniarz, nagi model.
  1. Mislav Predavec – IQ = 192 . Pochodzi z Chorwacji, jest profesorem matematyki. Prowadzi również małą firmę handlową. Ma 45 lat, żonę, dwójkę dzieci. Jego pasją jest piłka nożna i jazda na rolkach. Zna aż 4 języki obce – angielski, niemiecki, słoweński i włoski.
  1. Ludwig Wittgenstein – Test na inteligencje – 190 – Urodzony 26 kwietnia 1889 roku w Wiedniu, a zmarł 29 kwietnia 1951 roku w Cambridge. Był filozofem, zajmował się głównie kwestiami języka i logiki. Poruszał on ważne kwestie dotyczące filozofii umysłu i matematyki. Był związany z neopozytywizmem, oraz miał kluczowy wpływ na badania nad pragmatyka.
  1. Isaac Newton – IQ = 190 – Urodzony 25 grudnia 1642 albo 4 stycznia 1643 (nie stwierdzono dokładnie), w Woolsthorpe – by – Colsterworth. Zmarł 20 marca/31 marca 1727 roku w Kensington. Był angielskim fizykiem, matematykiem, astronomem, filozofem i historykiem. Badał Biblię i alchemię. Jest odkrywcą 3 zasad dynamiki. Przedstawił prawo powszechnego ciążenia i prawo ruchu. Odkrył jako pierwszy, i wykazał, że te same prawa rządzą ruchem ciał na Ziemi, i ruchem ciał niebieskich. Dzięki niemu przyjęto teorie heliocentryzmu i jego działania doprowadziły do rewolucji naukowej.